Epoksi Zemin Kaplama


EPOKSİ NASIL UYGULANIR

Önceklikle epoksi istiyorsanız hangi amaçla istediğinize karar vermelisiniz.Kaplamanın üzerine baskı yapacak ağırlıklar göz önünde tutularak uzman arkadaşlarımızla görüşüp doğru sistemi seçmelisiniz.Üzerine ağır yük binecek bir zemine ince epoksi kaplaması yapılmamalıdır.Bu seçimler yapıldıktan sonra iş ön hazırlığa geliyor.

Zemin yağ,kir ve tozdan arındırılır.Böylece zemindeki çatlaklar, beton genleşme derzleri görülür ve özel derz kesme makinaları ile açılarak derz araları epoksi primer ile astarlanır.

Daha sonra ise epoksi tamir macunu ile doldurulur.Epoksinin uygulama ortamındaki rölatif rutubetin maksimum yüzde seksen olması gerekir.Uygulama öncesinde zeminin kuru ve zemindeki bütün yağ,kir gibi tutunmayı önceyici maddelerden temizlenmesi gerekir.Zeminin minimum derecesi 10, maksimum derecesi ise 30 olmalıdır.

Astar uygulaması bittikten sonra işlem kumlu veya kumsuz kaplama olarak sürdürülür.Daha sonra ara kat uygulanır.Uygulama esnasında kat aralarında ise en az 12 saat beklemek gerekir.Kaplama fazlasıyla dikkat ve hız gerektiren bir işlemdir çünkü hazırlanan karışım içine atılan sertleştiriciler sayesinde 20 ila 40 dakika süresince donabilir.